Dijital Tekstil Baskısı

 Home / Dijital Tekstil Baskısı
Dijital Tekstil Baskısı

Bu, Dijital Tekstil Baskısı için yapılan dosya hazırlığının genel bakışının basit bir çizim eğitimiyle bir araya getirilmesidir. Uzun bir deneme ve yanılma sürecinin sonunda dijital tekstil baskısı için dosya yaratmaya yarayan kullanışlı bir süreç geliştirdik. Bu süreç, basit dosya hazırlığını ve renk yönetimini öğrenmeyi isteyen kullanıcılar için faydalı olabilecek bir eğitim. Dijital tekstil baskısı için vektör dosyanızı hazırlamanın detaylarını öğreneceksiniz ve bu öğrendiklerinizi daha büyük projelerdede kullanabileceksiniz.

dijital-tekstil-baski-teknikleri

Dijital baskı, tekstil endüstrisinde uzak ara en çok heyecan veren gelişmelerden birisidir. Dijital baskı sadece özgünleştirme, küçük baskılar, prototiplendirme ve tecrübe etme konusunda sınırsız fırsatlar ortaya çıkarmaz ayrıca ortalama çizimciniz için ayırdığınız bütçeye uygundur.

Dijital tekstil baskı sınırsız renkler ve tonları üretebilir ancak - tıpkı diğer baskı formlarında olduğu gibi - ekranda gördüğünüz şeyler baskı sonrasında elde ettiklerinizle birebir aynı değildir.

Dijital Tekstil Baskısında ekrandaki renklere en yakın sonuçları alabilmek için ilk aşamada kendi çalışma dosyamızda gerekli düzenlemeleri yapmamız gerekir. Bir sonraki aşamada çıkış alacağımız baskı firması ile görüşerek onların istedikleri ayarlar konusunda bilgi almamız gerekebilir. İlkkez çalışacağımız bir baskı firması ile birkaç deneme çıkışı aldıktan sonra ekran ve baskı yapan printer arasındaki uyumu maksimum seviyeye getirebiliriz. Baskı firmasının uyarılarını dikkate alırsak çok daha kaliteli ve doğru renkleri elde etme imkanımız artar.

dijital-tekstil-baski-nasil-hazirlanir

Bu eğitim çok az veya hiçbir Illustrator tecrübesi olmadan bu işe yeni başlayanlar ve hızlı küçük desenler çıkarmak isteyenler için bile uygundur. Sonuçta baskı yapılacak işin mutlaka belirli standartlarda olması gerekmektedir.

dijital-baski

Detaylı Bilgi Formu

İllustrator Özel Dersleri İstanbul için kendi işyeri veya evinizde özel ders imkanı
Daha fazla bilgi  

İllustrator Kurs Konuları

 • Moda Tasarımı Teknik Çizim Dersleri
  Moda Tasarımı Teknik Çizim Dersleri
 • Desen Tasarımı
  Desen Tasarımı
 • Tekstil için Illustrator Dersleri
  Tekstil için Illustrator Dersleri
 • Adobe Illustrator Nedir?
  Adobe Illustrator Nedir?
 • Kurumsal Kimlik Tasarımı
  Kurumsal Kimlik Tasarımı
 • İkon Tasarımı ve Icon Oluşturma
  İkon Tasarımı ve Icon Oluşturma